Pokal Novega mesta

Desetčlanska ekipa starejših dečkov iz JK Zmajčki se je 9. novembra 2013 udeležila judo turnirja za Pokal Novega mesta. V devetih skupinah je tekmovalo 82 dečkov in 32 deklic iz 24 klubov, Zmajčki so tekmovali v šestih kategorijah in srčno branili barve svojega kluba.

Na novomeškem turnirju je nabiralo prve tekmovalne izkušnje tudi pet starejših cicibanov in cicibank in ena mlajša cicibanka.
Najmlajši zmajčki so bili razporejeni v kategorije glede na težo in so se na tekmi odlično odrezali, saj so osvojili štiri odličja in dve 5. mesti.
V kategoriji do 10 let (U 10) je Pia Kreže zasedla 3. mesto, Luka Žagar je zasedel 2. mesto, Lev Suhadolnik je zasedel 3. mesto, Enej Begić Lamut in Žan Košir pa sta zasedla 5. mesto.
V kategoriji do 8 let (U 8) Zala Begić Lamut zasedla 2. mesto.

Vodja ekipe in trenerka cicibanov in cicibank Raša Sraka Vuković je po tekmi povedala: »Nad nastopi varovank in varovancev sem navdušena, saj so otroci zvesto upoštevali moja navodila. Zagotovo se bomo udeležili tudi prihodnjih tekem.«

V kategoriji do 46 kg je Miha Žličar zasedel 7. mesto.
V kategoriji do 55 kg je Matic Matušek zasedel 5. mesto.
V kategoriji do 60 kg je Žan Strmec zasedel 3. mesto.
V kategoriji do 66 kg je Maj Suhadolnik zasedel 2. mesto.

Tudi vodja ekipe in trener starejših dečkov Luka Vuković je bil po tekmi z nastopi klubskih članov zelo zadovoljen. »V Novem mestu se je videlo, da fantje prihajajo v občutljiva leta, in da se pri njih pojavljajo razvojne razlike. Nekateri fantje so v zadnjem času prestopili celo dve kategoriji. Videlo se je tudi, da fantje iz konkurenčnih klubov več trenirajo, zato bomo tudi Zmajčki pošteno pljunili v roke,« je povedal Luka.